Kırşehir'de Miraç Kandili mesajları

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Kendirli...

27 Şubat 2022 - 15:50
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kendirli, mesajında, kandil gecelerinin insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği özel geceler olduğunu anımsattı.

Bu mübarek ve maneviyatı bol gecenin müminler için fırsat olduğunu vurgulayan Kendirli, "Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla idrak ettiği mübarek Miraç Kandili çok önemlidir. Bu gecenin İslam Aleminin, ülkemizin, milletimizin ve hemşerilerimizin birliğine, beraberliğine hayırlar getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ünsal ise Miraç'ın insanlığın kurtuluşu için gönderilen Hz. Peygamberin'in yaptığı mukaddes ve manevi yolculuk olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Eşref-i mahlukat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, merhametli bir kalp, daha güzel bir ahlak ve huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim. Rahmetin, merhametin ve mağfiretin bol bol yağdığı böyle bir gecede Allah'tan bağışlanma dileyelim. Milletimizin, tüm Müslümanların ve hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."