Kayseri'de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kentte 17 Aralık 2016'da gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan askerleri rahmetle andı.17 Aralık...

15 Aralık 2021 - 15:00
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kentte 17 Aralık 2016'da gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan askerleri rahmetle andı.

17 Aralık saldırısının 5. yılı dolayısıyla mesaj yayımlayan Yalçın, yaşanan terör saldırısından dolayı duyulan acının hala taze olduğunu ifade etti.

Hain saldırıda 15 şehit verildiğini ve çok sayıda askerin de yaralandığını aktaran Yalçın, mesajında şu ifadeler yer verdi:

"O an hissettiğimiz acıyı, hüznü ve kederi bugün de aynen yaşıyoruz. Ancak unutulmasın ki bu millet büyük millettir. Haince saldırılarla bölünüp parçalanacak bir millet değildir. 17 Aralık 2016'daki saldırıda 15 askerimizi şehit edenler, işbirlikçileri ve uzantıları hak ettikleri cezayı alacaktır. Bu hain saldırıda şehit olan kahraman askerlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Vatan onlara minnettardır. Şehit ve gazi yakını olma onuruna erişen ailelerine de bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum."