Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç'tan, Irak A Milli Futbol Takımı'na ziyaret

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Asya Kupası maçlarına Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde...

Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç'tan, Irak A Milli Futbol Takımı'na ziyaret
23 Ağustos 2021 - 16:20
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Asya Kupası maçlarına Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde hazırlanan Irak A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Dick Advocaat'ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Büyükkılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, Irak milli takımının Erciyes’i tercih etmesinden çok memnun kaldıklarını belirtti.

Iraklı milli sporcuları Kayseri'de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Büyükkılıç, "Umarız buradan memnun kalmışsınızdır. Önümüzdeki dönemlerde yapacağınız karşılaşmalarda başarılar diliyoruz. Siz zaten başarısını kanıtlamış bir hocamızsınız. Kardeş Irak da bizim için önem arz eder. Irak Milli Takımı’nı burada görmekten, bu kampımızdan yararlanmasından çok memnun kaldık ve sevindik." ifadelerini kullandı.

Advocaat da, kamp merkezinden memnun kaldıklarını ve şahane bir tesiste, şahane bir sahada kamp yaptıklarını anlattı.

Kayseri’de bulunmaktan da memnun olduklarını aktaran Advocaat, "Fenerbahçe ile Kayseri’ye karşı iki kez oynadım. Böyle bir etkinlik olduğunu bilmiyorduk, iyi ki burayı tercih etmişiz. Oyuncularımızın aldıkları zevki idmanda görebiliyorum. Elimden geldiğince buranın ününün yayılması için tüm çevreme iletmekten memnuniyet duyarım." değerlendirmesinde bulundu.

Vali Şehmus Günaydın da Erciyes’in önemli bir kamp merkezi olduğunu vurguladı.