Süt Akademisi eğitim modüllerinin üçüncüsü gerçekleştirildi

Toplam 4 modül olarak planlanan akademi eğitimleri mayıs ayında tamamlanacak, ekim ve kasımda ise iki ayrı özel eğitim modülü ile 2022 yılı eğitimleri sona erecek

11 Nisan 2022 - 10:00
Süt Akademisi eğitim modüllerinin üçüncüsü 8-9 Nisan'da gerçekleştirilirken, süt endüstrisinde kalite kontrol, süt tesislerinde hava ve üründe küf kontrolü, analiz validasyonu ve ölçüm belirsizliği saptama ile duyusal ve fiziksel değerlendirme ilkeleri ele alındı.

Karma Grup'tan yapılan açıklamaya göre, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Başkanı ve Süt Akademisinin Program Koordinatörü Prof. Dr. Barbaros Özer; toplam 4 modül olarak planlanan Akademi eğitimlerinin mayıs ayında tamamlanacağını, ekim ve kasım aylarında ise iki ayrı özel eğitim modülü ile 2022 yılı eğitimlerinin sona ereceğini belirtti.

Özel eğitim modüllerinin konuları arasında Süt İşletmelerinde Maliyet Ekonomisi, Membran Filtrasyon Uygulamaları ve Süt Endüstrinde Ambalaj Tasarımı yer alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, modül 3 eğitim programında görev alan Prof. Dr. Ebru Şenel Özkan (Ankara Üniversitesi), Doç. Dr. Nural Karagözlü (Manisa Celal Bayar Üniversitesi) ve Prof. Dr. Yonca Karagül Yüceer (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi) ile Nestlé Kalite Geliştirme Müdürü Duygu Alço’ya teşekkür etti. Eğitim programlarının başarılı olabilmesi için seviye ve ihtiyaç özelinde hazırlanmasının önemini vurgulayan Bahçekapılı, Süt Akademisinin eğitim konularının belirlenmesinde bu noktaya özel önem verdiklerini ifade etti.

Programın ana destekçi firması Tekafos ve Modül 3 destekçisi Sincer firmalarına katkı ve destekleri içinde teşekkür eden Bahçekapılı, Süt Akademisi’nin genel katılıma açık programlarını mayıs ayı içerisinde 4. Modül ile tamamladıktan sonra eğitimlerin gelecek dönemde yeni içeriklerle devam edeceğini kaydetti.