Selçuklu Belediyesi aşı çalışmalarına desteğini sürdürüyor

Selçuklu Belediyesi aşılama kampanyalarına hizmet binası içinde kurduğu aşı stantlarıyla destek oluyor.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ilk...

19 Ağustos 2021 - 16:30
Selçuklu Belediyesi aşılama kampanyalarına hizmet binası içinde kurduğu aşı stantlarıyla destek oluyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ilk doz, ikinci doz ve üçüncü doz aşısını olmak isteyen belediye personeli ve vatandaşların hizmet binasına kurulan aşı standında aşılarını olabildiği belirtildi.

Açıklamada ifadesine yer verilen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, aşının virüse karşı en etkili çözüm olduğunu anımsattı.

En koruyucu etkenin aşı olduğunu vurgulayan Pekyatırmacı, şunları kaydetti:

"Bu sürecin nereye gideceğini kestiremiyoruz. Bildiğimiz tek şey şu an en koruyucu etken olan aşı yaptırmak. Bu konu şu an herkesin neredeyse milli bir görevi haline geldi. Son yaşanan süreçte gördük ki aşı karşıtı olan kimseler bir gün geliyor bu virüse yakalanıyor ve geri dönülemez bazı süreçleri başlatmış oluyorlar. Mümkün olduğu kadar aşı olmamız ve çevremizdekileri bu konuda uyarmamız gerekiyor. Belediye olarak İl Sağlık Müdürlüğü'müzün desteğiyle aşıyı personelimizin ve vatandaşın ayağına kadar getirdik. Tüm hemşehrilerimizi belediye hizmet binamızda kurulan aşı standına aşı olmaya bekliyorum. Tekrardan kısıtlamalı günlere dönmemek adına lütfen duyarlı olalım."

Açıklamada İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, isteğe göre Sinovac veya BioNTech aşısı uyguladığı, kronik hastalığı ya da alerji öyküsü olan vatandaşların ise hastaneye yönlendirilerek aşılarının hastane ortamında yapılmasının sağlandığı bildirildi.