realme, GT 2 Pro'yu tanıttı

realme GT 2 Serisi, markanın şimdiye kadar sahip olduğu "en premium" amiral gemisi serisi olarak öne çıkıyor

28 Şubat 2022 - 13:25
Akıllı telefon markası realme, MWC 2022'de realme GT 2 Serisi'ni resmi olarak tanıttı.

Şirket açıklamasına göre, realme GT 2 Serisi, markanın şimdiye kadar sahip olduğu "en premium" amiral gemisi serisi olarak öne çıkıyor.

realme GT 2 Pro, Süper Gerçeklik Ekranı olarak adlandırılan teknolojisi ile kullanıcılarına gerçekçi görseller sunmakla beraber, yüksek yenileme hızına sahip ultra yüksek çözünürlüklü bir ekran kullanıyor. LTPO 2.0 teknolojisine sahip 2K AMOLED Düz Ekranı olan Süper Gerçeklik Ekranı, 4,5 milyonun üzerinde piksel ve inç başına 525 piksel ile 6,7 inç E4 AMOLED kullanılarak oluşturuldu. Sahip olunan daha yüksek piksel yoğunluğuyla beraber, ekran görüntüsünde saç teli ya da tek tek çimen gibi en küçük ayrıntılar bile tüm detaylarıyla görülebiliyor.

Süper Gerçeklik Ekranı, 10-bit renk derinliğiyle renk performansına sahip. Bu renk derinliği seviyesi, her biri 1.024-ton kırmızı, yeşil ve mavi üretebilir ve toplamda 1,07 milyar renk ekliyor. Bu, yaklaşık 16 milyon renk üretebilen tipik bir 8 bitlik ekrana göre 64 kat daha fazla renk bilgisi anlamına geliyor. Süper Gerçeklik Ekranı, 1.400 nit'lik bir dış mekan parlaklığına ulaşıyor. Ayrıca, optimum güç tasarrufu ve rahat bir kullanım deneyimi için ortam koşullarına göre otomatik olarak ayarlanan 10.240 ayrı parlaklık düzeyine sahip.

LTPO 2.0 teknolojisi ile Süper Gerçeklik Ekranı, yenileme hızını 1 ile 120 hertz değerleri arasında otomatik olarak ayarlayabiliyor ve bu sayede de pil ömrünü 1,7 saat artırıyor. GT 3.0 Modu ile 1.000 hertz dokunmatik örnekleme otomatik olarak devreye girebiliyor. Ayrıca GT 2 Pro, Display Mate, A+'dan ekran kalitesi açısından mümkün olan en yüksek puanı aldı.

- En yeni Snapdragon 8 Gen 1 Platformu tarafından destekleniyor

realme GT 2 Pro, en yeni Snapdragon 8 Gen 1 Platformu tarafından destekleniyor. Gelişmiş 4nm işlem teknolojisini ve ARM v9 mimarisini benimseyerek, yüzde 30 daha yüksek performans ve sürdürülebilir verimlilik sunuyor.

realme GT 2 Pro, çipin performansını en üst düzeye çıkarmak için 3 santigrat dereceye kadar soğutma için 36.761 milimetrekarelik endüstriyel ısı yayma alanına sahip. Soğutma sistemi, yüksek performans sağlayan 4.129 milimetre paslanmaz çelik VC alanına sahip, tamamen yenilenmiş 9 katmanlı bir soğutma yapısıyla inşa edildi.

realme, sürdürülebilir kağıt sanatı konseptine dayanan Biyo-Tabanlı Polimer tasarımı için dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcılardan Naoto Fukasawa ile tekrar iş birliği yaptı. 63 prototip ile beraber 12 aylık araştırma sürecinden sonra, realme GT 2 Pro çeşitleri, son teknoloji işçilik ve 0,1 mm lazer kazıma sürecini içeriyor.

realme GT 2 Pro'nun arka tasarımı, SABIC'in ISCC+ tarafından sertifikalandı ve ELCRIN biyo-bazlı kopolimer malzemesinden yapıldı. Fosil bazlı alternatiflerle karşılaştırıldığında, bu malzeme benzer performans sunarken, LNP ELCRIN biyo bazlı kopolimer materyalinin kilogramı başına iki kilogram CO2 azaltımı sağlıyor. SABIC'in biyo-bazlı malzemelerinin kaynakları, ham tali yağı ve hidro-işlenmiş bitkisel yağlar gibi gıda zincirleriyle rekabet etmeyen biyokütle atıklarından veya kalıntılarından elde ediliyor.

- 40x mikro lensli kamera içeren üçlü kamera

realme GT 2 Pro, 150 derece ultra geniş kamerasını ve 40x mikro lensli kamerasını içeren bir üçlü kamera kurulumuna sahip. 50MP birincil kamera, çok yönlü PDAF piksel ve OIS özelliklerine ve amiral gemisi seviyesindeki IMX766 sensörüne sahip bulunuyor. IMX766 sensörü, hem fotoğraflar için optik görüntü sabitleme hem de videolar için elektronik görüntü sabitleme ile birlikte geliyor. Optik görüntü sabitleme, el hareketlerini telafi etmek için merceğin kendisinin fiziksel olarak hareket etmesi anlamına geliyor.

Ayrıca, 150 derecelik ultra geniş kamerası, panoramalar çekebiliyor ve bu da görüntüler için görüş alanında çoğu ana kameradan (84 derece) yüzde 278 daha yüksek. Bu denli yüksek dereceli bir kamera, özel bir yazılıma ihtiyaç duyacağı için ilk balık gözü moduyla beraber geliyor.

40X Mikro-lensli kamera 2.0, kullanıcılarına dünyayı daha yakından deneyim olanağı tanıyor. Mikro lens deneyimine her zaman önem veren realme, 2.0 versiyonu ile 2 kat deneyim sağlıyor. Bununla birlikte alan derinliği 4 kat artırıldı. Böylelikle karelerin daha büyük kısmının odakta olmasını sağlayarak, çok daha net görüntüler ve kolay odaklanma sağlıyor.

Android 12 tabanlı realme UI 3.0, yeni tasarlanmış 3D simgeler, uzay tasarımı yanı sıra uygulama izin kontrolü ve konum gizleme gibi gelişmiş gizlilik işlevleriyle birlikte geliyor.

İşlevsellik ve kişiselleştirme göz önünde bulundurularak tasarlanan realme UI 3.0, kullanıcılarına daha fazla özgürlük ve kişisel bir deneyim olanağı tanıyor. Ayrıca realme GT2 serisi, 3 yıllık büyük Android işletim sistemi güncellemelerini ve 4 yıllık Android güvenliğini taahhüt ediyor.

realme bünyesinde "en premium" amiral gemisi olan realme GT 2 Pro, ilk biyo-tabanlı tasarımı, en iyi 2K LTPO AMOLED ekranı, en yeni Snapdragon 8 Gen 1 platformu, en büyük ısı emici alanı ve üçlü kamera sistemiyle beraber geliyor.

Ayrıca, 65W SüperDart Şarj ile güçlendirilmiş, 5000mAh büyük pil, gelişmiş Anten Matrix Sistemi ve Dolby Atmos Dual Stereo Hoparlörler ile donatıldı. Android 12 tabanlı realme UI 3.0 ile sunuluyor.

Performans olarak amiral gemisi niteliğinde olan realme GT 2, tasarım, pil, realme UI 3.0 ve RAM dahil olmak üzere realme GT 2 Pro ile aynı donanıma sahip. 120Hz E4 AMOLED ekran, güçlü Snapdragon 888 5G işlemci ve Paslanmaz Çelik Buharlı Soğutma Plus Sistemi ve GT 3.0 Modu özelliklerine sahip.