Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi kadrosuna dahil oldu

İGÜ Genel Sekreteri ve Gastronomi Bölümleri Koordinatörü Doç. Dr. Serdar Egeli: "Highly Cited Reseacher 2022 listesinde yer alan, turizm işletmeciliği alanında yüzlerce bilimsel projeye imza atmış Prof. Dr. Fevzi Okumuş hocamızın kadromuza misafir öğretim üyesi olarak katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz"

29 Aralık 2022 - 12:20
Turizm işletmeciliği alanında yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Prof. Dr. Fevzi Okumuş, İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) kadrosuna katıldı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin kadrosuna misafir öğretim üyesi olarak dahil olan Prof. Dr. Fevzi Okumuş, turizm işletmeciliği alanında dünyanın en iyi profesörleri arasında gösteriliyor.

Araştırma alanları arasında stratejik yönetim, değişim yönetimi, rekabet avantajı ve kriz yönetimi de bulunan Okumuş'un 300'ün üzerinde bilimsel yayını bulunuyor.

GoogleScholar Aralık 2022 verilerine göre, 18 binin üzerinde atıfı ve h-indexi 64 olan ünlü profesör, 2021 ve 2022 yıllarında Clarivate kurumunun verilerine göre "Highly Cited Researcher (En Fazla Atıf Alan Araştırmacılar)" listesinde yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Okumuş, en fazla atıf alan araştırmacılardan biri olabilmenin önemli olduğunu belirterek, "Ancak öğrencilerimizi yetiştirmek, genç öğretim üyelerini yönlendirmek ve turizm sektöründeki kurumlar ile çalışmak da yayınlarımız ve atıflarımız kadar önemlidir." ifadesini kullandı.

- Sürdürülebilirliği zorunlu ders olarak okutan ilk Türk üniversitesi

İGÜ Genel Sekreteri ve Gastronomi Bölümleri Koordinatörü Doç. Dr. Serdar Egeli de Okumuş’un, akademik kadrolarına katılmasından büyük mutluluk duyduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Highly Cited Reseacher 2022 listesinde yer alan, turizm işletmeciliği alanında yüzlerce bilimsel projeye imza atmış Prof. Dr. Fevzi Okumuş hocamızın kadromuza misafir öğretim üyesi olarak katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Hem ulusal hem uluslararası alanda her geçen gün başarılara imza atan üniversitemiz, gelişerek büyümeye devam ediyor. Başarılarımız, sadece eğitim kadrosunda yaptığımız atılımlarla sınırlı değil. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda, 'sürdürülebilirliği' birinci önceliği haline getirerek zorunlu ders olarak okutan ilk Türk üniversitesiyiz."