Pekyatırmacı tip 1 diyabetli çocuklarla bir araya geldi

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Tip 1 Diyabetliler ve Aileleri Derneği’nin 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla düzenlediği...

Pekyatırmacı tip 1 diyabetli çocuklarla bir araya geldi
15 Kasım 2021 - 17:00
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Tip 1 Diyabetliler ve Aileleri Derneği’nin 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katıldı.

Pekyatırmacı, diyabet hastası çocuklar ve ailelerinin katıldığı programda ailelerle sohbet ederek hastalık ve zorluklarıyla alakalı bilgi aldı.

Etkinlikte konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, sivil toplum kuruluşlarının farkındalık oluşturmak adına düzenlediği etkinliklere katılmaya önem verdiğini söyledi.

Diyabetle yaşayan bireylerin desteğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Pekyatırmacı, "Sivil toplum kuruluşlarının en önemli yanlarından bir tanesi de toplumda farkındalık uyandırmaktır. Bu manada bizler de tip 1 diyabet rahatsızlığına dikkat çekmek için buradayız ve destek olmak adına elimizden geleni yapmaya hazırız. Ailelerimize ve çocuklarına hayat boyu devam eden bu zorlu mücadelede kolaylıklar diliyorum." diye konuştu.

Tip 1 Diyabetliler ve Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Karakoç, Pekyatırmacı'ya teşekkür plaketi verdi. Pekyatırmacı, çocuklarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.