"Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi" ile öğrenciler tarım kültürünü öğreniyor

Konya Büyükşehir Belediyesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürüttüğü "Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi" ile öğrenciler...

15 Haziran 2022 - 14:55
Konya Büyükşehir Belediyesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürüttüğü "Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi" ile öğrenciler, bitkilerin ekim, dikim, bakım ve ürün alma aşamalarını öğrendiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 9 okulda öğrenci ve velilerin katılım sağladığı projeyle teorik ve pratik olarak genel bir tarım kültürü oluşturularak öğrencilerde doğa sorumluluk bilincinin artırıldığı ifade edildi.

"Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi"nin başarılı sonuçlar verdiği belirtilen açıklamada, şunlar paylaşıldı:

"Projeye öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da şehir merkezinde 9 ortaokuldan öğrenciler ve veliler etkinliklere katıldı. Proje için okullardaki uygun bir sınıf sera haline dönüştürülerek atık malzemelere ve saksılara ekim ve dikim yapıldı. Bitki yetiştiriciliğinde tarımsal faaliyetler aşamalı bir biçimde gerçekleştirilirken, öğrencilere toprak hazırlığı, ekim, dikim, bitki besleme, sulama, yabancı ot temizliği, çapalama ve hasatla ilgili genel bilgiler verildi. Teorik eğitimler sırasında iletişim, odaklanma, dinleme, soru sorma, derse devam etme ve katılım problemi yaşayan öğrencilere ise rehabilitasyon desteği sağlandı."