Koruma altındaki çocuklar "Öz Savunma Sanatı Projesini" tamamladı

Konya Çocuk Hakları İl Komitesi üyesi olan ve koruma altındaki çocuklar, Öz Savunma Sanatı Projesi kapsamında 3 aylık eğitimlerinin ardından...

17 Ocak 2022 - 12:35
Konya Çocuk Hakları İl Komitesi üyesi olan ve koruma altındaki çocuklar, Öz Savunma Sanatı Projesi kapsamında 3 aylık eğitimlerinin ardından sertifikalarını aldı.

Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Konya Çocuk Hakları İl Komitesi ve TA WingTsun Federasyonu tarafından çocukların kendilerini savunmaları ve korumaları amacıyla hazırlanan Öz Savunma Sanatı Projesi sona erdi.

Komite üyesi ve koruma altındaki çocukların da aralarında bulunduğu bin sporcuya sertifikaları Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda düzenlenen programda verildi.

Sertifika törenine, TA WingTsun Dünya Şef Antrenörü Si Gung Turan Ataseven, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Türkiye Federasyon Başkanı Si Fu Berat Kaya, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Zeki Şen, Konya Çocuk Hakları İl Koordinatörleri Fatma Tutuk ve Aybüke Ötgün de katıldı.

Eğitimlerini tamamlayan sporculara çeşitli hediyeler verildi.