Konya İl Milli Eğitim Müdürü Büyük'ün yeni dönem mesajı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 07 Şubat'ta başlayacak eğitim öğretim yılının ikinci dönemi dolayısıyla mesaj yayımladı.Mesajında...

06 Şubat 2022 - 13:00
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 07 Şubat'ta başlayacak eğitim öğretim yılının ikinci dönemi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, okulların, öğrencileri akademik olarak geliştirmenin yanı sıra onları hayata hazırlayan, kültür ve medeniyetin değerleriyle kendilerini yetiştirmelerine katkı sunan önemli mekanlar olduğunu ifade eden Büyük, şunları kaydetti:

"Yöneticilerimizin önderliği, öğretmenlerimizin rehberliği ve velilerimizin de destekleriyle okullarımızda verilen eğitim öğretim hizmeti, geleceğimizin imar ve inşa edilmesinde belirleyici role sahiptir. Bu sebeple okullarımız, nesillerimizin geleceğe hazırlandığı eğitim yuvaları olarak milli bir vazifenin yerine getirildiği yerlerdir."

Büyük ayrıca, ikinci yarıyıl döneminin, okullarda daha çok ve daha etkin sosyal, kültürel, sportif ve bilimsel projeler üretildiği bir eğitim dönemi olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.