Konya'da 3 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi veriliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle Meram ve Karatay'daki ilkokul 3. sınıf öğrencilerine yüzme...

Konya'da 3 bin 500 öğrenciye yüzme eğitimi veriliyor
17 Ocak 2022 - 15:35
Konya Büyükşehir Belediyesi, "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle Meram ve Karatay'daki ilkokul 3. sınıf öğrencilerine yüzme eğitimleri veriyor.

Yüzme dersinde öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilkokul üçüncü sınıftaki toplam 3 bin 500 öğrencinin yüzme eğitimi aldığını söyledi.

Çocukların servislerle okullarından alınıp havuzlara getirildiğini kaydeden Altay, "Burada 16 haftalık bir eğitim alıyorlar. Eğitimin sonunda da inşallah yüzmeyi öğrenmiş olacaklar. Böylece Konya'da üçüncü sınıfı bitiren tüm çocuklarımızın yüzmeyi öğrenmiş olmalarını hedefliyoruz. Bize gösterdikleri güvenden dolayı Velilerimize çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Koordinasyonu çok iyi bir şekilde sağlıyoruz." diye konuştu.

Altay, eğitimin sadece okulda devam eden bir süreç olmadığını anımsatarak, "Çocuklarımızın eğitim hayatlarına 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' kampanyasıyla çok önemli bir katkı sağlıyoruz. Ayrıca sporun bir alışkanlık olarak hayatlarında bundan sonra da devam etmesi için önemli bir başlangıç oluyor. Denizin olmadığı şehrimizde tüm çocukların yüzme bilmesini de önemli bir farkındalık olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 16 hafta sürecek eğitimlerde öğrenciler haftada 4 gün okul ders saatleri içinde yüzme programına katılıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi öğrencilere yüzme ekipmanlarını da hediye ediyor.