Keçiören Metrosu'nda son sürüm sinyalizasyon sistemi devreye alındı

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi, sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaparak "M1, M2, M3 OSB/Törekent Koru Metro ve...

Keçiören Metrosu'nda son sürüm sinyalizasyon sistemi devreye alındı
21 Ağustos 2021 - 20:50
EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi, sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaparak "M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro ve M4-Keçiören" hattının sürüş hızını 70 kilometreden 80 kilometreye yükseltti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi, ulaşımda daha güvenli, konforlu ve hızlı seyahat hizmeti verebilmek amacıyla sinyalizasyon sistemini son sürüm yazılımla güncelledi.

Keçiören Metrosu'nda uygulanan güncellemeyle "M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro ve M4-Keçiören" hattında sürüş hızı 70 kilometreden 80 kilometreye çıkarıldı.

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metrosu İşletme Müdürü Yurtalp Erdoğdu, yeni yazılım ile metro hızı ile ulaşım kalitesinin yükseldiğine dikkat çekti.

OSB-Törekent Metro hattının sinyalizasyon sisteminin 8 Şubat 2021'de güncellenerek V6 seviyesine yükseltildiğini aktaran Erdoğdu, şunları kaydetti:

"Şimdi de Keçiören Metro hattımızda yapılan çalışmalar tamamlanarak sinyalizasyon sistemi V6 seviyesine yükseltilmiştir. Şu an itibariyle tüm metro sistemimizde sinyalizasyon sistemi seviye atlayarak, yolcularımıza daha hızlı ve güvenli bir ulaşım sağlamaktayız."