Kayseri Valisi Günaydın'dan "10 Kasım" mesajı

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kayseri Valisi Günaydın'dan "10 Kasım" mesajı
09 Kasım 2021 - 16:53
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Günaydın, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aralarından ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 57 yıllık yaşamında milletin ve vatanın bağımsızlığı için girdiği her mücadelede, kendisini adadığı milletle birlikte zafere ulaştığını ve büyük başarılara imza attığını anımsatan Günaydın, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek askeri dehası gerekse devlet adamlığı ile geride bıraktığımız yüzyılda sadece kurduğu ve mimarı olduğu Türkiye Cumhuriyetimiz için değil, tüm insanlık ve dünya tarihi açısından önemli bir şahsiyettir. Başlatmış olduğu Milli Mücadelemiz, bağımsızlık mücadelesi veren milletler için ilham kaynağı olmuş, yaktığı bağımsızlık meşalesi ile tarihe ışık tutmuştur." ifadelerini kullandı.

Vali Günaydın, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda, Cumhuriyetimiz bugün gelişen ekonomisiyle, sanayi tesisleriyle, üniversiteleriyle, otoyollarıyla, eğitim, spor ve sağlık alanındaki büyük yatırımlarıyla, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, çok büyük gelişme göstermiş, yarınlara güven ve umutla bakan bir ülke konumundadır. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlık ve huzurlu bir ömür diliyorum."