Kayseri Kitap Fuarı 3 Aralık'ta açılacak

Kayseri'de düzenlenecek 4. Kitap Fuarı'na 270'in üzerinde yazar ve 200 yayınevinin katılması hedefleniyor.Büyükşehir Belediyesinden...

17 Kasım 2021 - 17:05
Kayseri'de düzenlenecek 4. Kitap Fuarı'na 270'in üzerinde yazar ve 200 yayınevinin katılması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyenin düzenlediği ve tüm hazırlıkları tamamlanan fuar, açılış için gün sayıyor.

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde 3-12 Aralık'ta gerçekleşecek fuara, 270’den fazla yazar ve 200’ün üzerinde yayınevinin 3 milyonu aşkın kitapla katılması ve 800 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Fuarda, aralarında Hayati İnanç, Ahmet Selçuk İlkan, Alişan Kapaklıkaya, İkbal Gürpınar ve Bekir Develi'nin de bulunduğu birçok yazar ve şair, okurları ile buluşacak. Fuarda, Kayserili yazarlar için de stantlar açılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, fuara katılım için her türlü kolaylığın sağlanacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Pandemi koşullarını göz ardı etmeden, kitapsever dostlarımızın aşılarını ihmal etmeyeceğini de hatırlatmak istiyorum. Kayseri okuyan şehir, alimler şehri. Hemşehrilerimizi okuma, kitapseverlik açısından adeta birbirleri ile yarışmaları yönünde bu sürece dahil ve davet etmek istiyoruz. Her türlü kolaylık sağlanacak, taşıma yönünden destek olunacak. Vatandaşlarımızın inşallah bu kitap fuarından yararlanması sağlanacak. Bu fuarımıza şimdiden heyecanla gençlerimizi, öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı beklerken, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yazarlarımıza da şimdiden hoş geldiniz diyorum."