Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazeteci Azim Deniz ve konuğu Sedat Kılınç'ın darp edilmesini kınadı

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti dün akşam gerçekleşen Deniz Postası TV Baskını ile Gazeteci Azim Deniz ve konuğu iş insanı Sedat Kılınç'ın darp edilmesi kınadı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazeteci Azim Deniz ve konuğu Sedat Kılınç'ın darp edilmesini kınadı
09 Nisan 2022 - 09:35
Kayseri Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada;

"Gazeteciler, toplumun gören gözü, işiten kulağı, yükselen sesidir.

Gazetecileri susturursanız toplumu susturmuş olursunuz; toplumu karanlığa mahkum etmiş olursunuz. Bu nedenle Anayasamız ve ilgili kanunlarımızda basın özgürlüğü ve halkın haber alma özgürlüğü teminat altına alınmıştır.

Yasalardaki bu güvencelere karşın son dönemlerde ne yazık ki; basın mensuplarına yönelik menfur saldırıların sayısında artış meydana geldiğini müşahede etmekteyiz.
Bu saldırılara bir yenisi de  8 Nisan  2022 Cuma gecesi Deniz Postası Tv Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz’e yönelik gerçekleşmiştir. Her ne kadar bu saldırının hedefi doğrudan gazeteci Azim Deniz olmasa da bir basın kuruluşunun kalabalık bir grup tarafından basılması ve program konuğunun darp edilmesi, olayı engellemek isteyen gazeteci Azim Deniz’in de aynı şekilde şiddete maruz kalması asla kabul edilemez.
Bu tarz saldırıların bir daha yaşanmaması için tüm yetkilileri görevini yapmaya davet ediyor, saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz," ifadeleri kullanıldı.