Kayseri'den Manavgat'taki çiftçilere 27 ton küçükbaş hayvan yemi desteği

Kayseri'deki oda ve borsalar, orman yangınlarıyla mücadele eden Antalya'nın Manavgat ilçesindeki çiftçilere destek olmak için 27 ton...

06 Ağustos 2021 - 10:15
Kayseri'deki oda ve borsalar, orman yangınlarıyla mücadele eden Antalya'nın Manavgat ilçesindeki çiftçilere destek olmak için 27 ton küçükbaş hayvan yemi gönderdi.

Kayseri Ticaret Odası'ndan (KTO) yapılan yazılı açıklamada, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış'ın, Antalya'da çıkan orman yangınlarında mağdur olan çiftçiler için yardım kampanyası düzenlediği belirtildi.

Kampanya kapsamında Kayseri Yem firmasının destekleriyle toplanan 27 ton küçükbaş hayvan yeminin Manavgat Çeltikli'ye gönderildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Biz zorlukları birlikte aşan büyük bir milletiz. Bu zor günlerde yangından mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmak, yanan ormanlarımızı yeniden yeşillendirmek için hepimize büyük görev düşüyor. Antalya Ticaret Borsamızla yaptığımız görüşmelerde mağdurların öncelikli ihtiyacının ne olduğunu sorduk. Onlar da bize acil küçükbaş hayvan yemi ihtiyacı bulunduğunu ifade ettiler. Biz de ortak bir karar alarak ilk etapta hemen 27 ton küçükbaş hayvan yemi yardım kamyonu oluşturarak gönderdik. Başka neye ihtiyaç varsa yerine getirmek için hazırız. Her zaman belirttiğimiz gibi biz birbirinden güç alan çok güzel bir milletiz, birlikte güçlüyüz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun."