Kayseri'de "Küresel İklim Değişikliği Etkileşim Festivali"

Kayseri'de Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Küresel İklim Değişikliği Etkileşim Festivali" düzenledi. Bir parkta engelliler haftası dolayısıyla ağaç dikimiyle ilgili uygulamalı eğitim alan ve fidan diken öğrenciler, okul bahçesinde ise çöp ayrıştırma yarışması, geri dönüşüm kıyafetlerinin sergilendiği defile ve çeşitli oyunlar gerçekleştirdi.

Kayseri'de "Küresel İklim Değişikliği Etkileşim Festivali"
13 Mayıs 2022 - 13:10 - Güncelleme: 13 Mayıs 2022 - 13:12
Kayseri'de Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Küresel İklim Değişikliği Etkileşim Festivali" düzenledi.

 

Bir parkta engelliler haftası dolayısıyla ağaç dikimiyle ilgili uygulamalı eğitim alan ve fidan diken öğrenciler, okul bahçesinde ise çöp ayrıştırma yarışması, geri dönüşüm kıyafetlerinin sergilendiği defile ve çeşitli oyunlar gerçekleştirdi.

Okul müdürü Fatma Hökelek, festivalde emeği geçenlere teşekkür, ederek öğrencileri tebrik etti.

Proje koordinatörü Fuat Aydın da iklim değişikliği bilincinin, günümüzde ve gelecekte sorumluluk sahibi bireylerin oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Festivale katılan doğasever Mustafa Göçer ise herkesin tohum ekmeyi, ağaç dikmeyi ve bunları korumayı öğrenmesi gerektiğini dile getirdi.