Kayseri Büyükşehir Belediyesinden 20 Liraya vale hizmeti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. araç sürücülerinin hayatını kolaylaştıracak örnek bir projeye imza atarak, Kaleönü otopark alanında ‘park et-vale uygulaması’ hizmeti başlattı. Vale hizmeti bedeli 20 TL olarak belirlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden 20 Liraya vale hizmeti
07 Eylül 2021 - 12:36
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. araç sürücülerinin hayatını kolaylaştıracak örnek bir projeye imza atarak, Kaleönü otopark alanında ‘park et-vale uygulaması’ hizmeti başlattı. Vale hizmeti bedeli 20 TL.

PARK ET VALE SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Büyükşehir Belediyesi otopark görevlileri tarafından park edilecek araç, koronavirüs pandemi süreci kapsamında koltuk poşeti, eldiven, maske ile kontrol edilerek sürücüden Kaleönü Vale Noktası’ndan teslim alınırken, hassasiyetle Bedesten Katlı Otoparkı’na park işlemi gerçekleştiriliyor.Araç, plaka ve sürücü iletişim bilgileri ile sisteme kayıt gerçekleştirilerek, verilen telefon numarasına link ve şifre gönderiliyor. Araç teslim alınmak istendiğinde, cep telefonuna gelen linke tıklayıp, aracı ne zaman almak istediğine dair not bırakılabiliyor.

Vale hizmeti 10:00 ile 19:30 arasında kullanılabiliyor. Aracın 19:30'dan sonra otoparkta kalmaya devam etmesi halinde, aynı gün 21:00'a kadar ya da ertesi gün 07:00 - 21:00 mesai saatlerinde Bedesten Otoparkı'ndan, cep telefonuna gelen şifrenin otopark görevlisine gösterilmesi ile araç teslim alınabiliyor.

Sürücü vatandaşlara, araçlarında değerli eşya bulundurmamaları yönünde uyarılarda bulunuluyor.