Kayseri, 7 büyükşehrin belediye başkanını ağırlayacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,18 20 Haziran'da Gaziantep, Samsun, Ordu, Trabzon, Şanlıurfa, Erzurum ve Malatya...

09 Haziran 2021 - 12:20
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,18-20 Haziran'da Gaziantep, Samsun, Ordu, Trabzon, Şanlıurfa, Erzurum ve Malatya büyükşehir belediye başkanlarını Kayseri'de ağırlayacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükkılıç'ın konuğu olacak.

Başkan Büyükkılıç'ın ev sahipliğinde 18-20 Haziran'da gerçekleşecek ziyaretlerde, başkanlar 3 gün boyunca alt ve üst yapı gibi belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra gönül belediyeciliği anlayışıyla birbirinden önemli hizmetleri değerlendirecek, yerel yönetimler yasası ile ilgili önemli tespit ve değerlendirmelerde bulunacak.

Büyükkılıç, konuk büyükşehir belediye başkanlarına karşılıklı istişare, ortak akıl ve dayanışma içerisinde yürütülen önemli çalışmaları da gösterecek.