Karaarslan Piknik Bahçesi farklı konseptiyle dikkat çekiyor

Karatay Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Karaaslan Piknik Bahçesi, farklı konseptiyle dikkat çekiyor.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada...

22 Ağustos 2021 - 15:00
Karatay Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Karaaslan Piknik Bahçesi, farklı konseptiyle dikkat çekiyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 100'er metrekarelik 454 adet parseliyle Karaaslan Piknik Bahçesi'nin, özellikle hafta sonlarında vatandaşların şehrin stresinden uzaklaşarak aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirmesine imkan sağladığı belirtildi.

Açıklamada Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'nın şu görüşlerine yer verildi:

"Ekiplerimiz, ilçemizin 30 bölgesinde çalışıyor. Hızla gelişen ilçemizde vatandaşlarımızın özellikle yaz dönemlerinde ihtiyaç duyduğu doğal yeşil alanlar, sportif alanlar ve aktivite alanlarına yönelik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Farklı konseptiyle dikkat çeken Karaaslan Piknik Bahçemiz de yaz aylarında hemşehrilerimiz tarafından büyük ilgi görerek Konya'mızın önemli bir uğrak yeri. Ailelerin sadece kendilerinin kullanabileceği bir alanda piknik yapma ihtiyacının karşılandığı bu farklı konseptteki Piknik Bahçemizde mangal yeri, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri, ortak alanlarda ise fitness ve çocuk oyun alanı ve mescit gibi sosyal donatı alanlarıyla vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için her şey mevcut. Konya'mızda bir ilk olan Piknik Bahçemizde vatandaşlarımız aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirebiliyor. Piknik alanları boşaldığında yeni bir aile, gelip pikniğini yapabiliyor."