Huğlu Yaylacık Dikenlitepe Kar Yürüyüşü ve Şenliği'ne yoğun katılım

Konyalı ve Aksaraylı doğaseverler, bu yıl 11'incisi düzenlenen geleneksel Huğlu Yaylacık Dikenlitepe Kar Yürüyüşü ve Şenliği'nde...

Huğlu Yaylacık Dikenlitepe Kar Yürüyüşü ve Şenliği'ne yoğun katılım
07 Şubat 2022 - 17:25
Konyalı ve Aksaraylı doğaseverler, bu yıl 11'incisi düzenlenen geleneksel Huğlu Yaylacık Dikenlitepe Kar Yürüyüşü ve Şenliği'nde buluştu.

Beyşehir Kültür, Turizm ve Doğa Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, şenliğe Beyşehir'in yanı sıra Konya ve Aksaray illerinden de gelen 130 doğaseverin katılım gösterdiğini belirtti.

Şenlik kapsamında Huğlu Mahallesi’nin Dikenli Tepe mevkiinde bin 400 metre rakımdan bin 805 metreye kar örtüsü üzerinde toplam 8 kilometrelik bir yürüyüşün gerçekleştirildiğini aktaran Büyükkafalı, "Etkinlik çerçevesinde karda kayma aktivitesi de yapıldı. Doğal hayatta yaşam süren yaban hayatı için çevredeki kar örtüsü üzerine yem bırakıldı. Yaklaşık kar kalınlığı iki metreye yakındı. Bu yıl kar örtüsünün yumuşak ve çok olması nedeniyle yürüyüşte bayağı bir zorlandık ama çok eğlendik. Katılımcılarımıza kar örtüsü üzerinde mangalda sucuk ikramında bulunduk." dedi.