HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, EYT düzenlemesinin hayırlı olmasını diledi

HAK İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin hayırlı olması dileğinde bulundu.Arslan, yaptığı yazılı...

28 Aralık 2022 - 22:40
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, 8 Eylül 1999 öncesinde çalışma hayatına başlayan EYT ile ilgili yeni bir yaş şartının olmaması ve emeklilik haklarının iade edilmesiyle önemli bir sorunun çözümünün sağlandığını belirtti.

Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir düzenleme yapılarak, zorunlu emeklilik uygulamasından vazgeçilecek olmasının da önemli bir sorunu ortadan kaldırdığını kaydeden Arslan, "HAK-İŞ'in baştan itibaren talep ettiği şekilde her iki konunun da çözüme kavuşması ve mücadelemizin başarıya ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Söz konusu düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e ve emeği geçenlere teşekkür etti.