Güneysınır'da ilkokul öğrencilerinin yıl sonu sergisi açıldı

Güneysınır ilçesine bağlı Sarıhacı Mahallesi'ndeki ilkokulda öğrencilerin yıl boyunca yaptığı ebru, deri işleme ürünlerinin sergilendiği yıl...

Güneysınır'da ilkokul öğrencilerinin yıl sonu sergisi açıldı
15 Haziran 2022 - 13:10
Güneysınır ilçesine bağlı Sarıhacı Mahallesi'ndeki ilkokulda öğrencilerin yıl boyunca yaptığı ebru, deri işleme ürünlerinin sergilendiği yıl sonu sergisi düzenlendi.

Sergiye Güneysınır Kaymakamı Tanju Çanakcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gezici, İlçe Jandarma Komutanı Adem Uğurlu, kurum amirleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Çanakcıoğlu, ürünler hakkında Sarıhacı İlkokulu Yetkili Sınıf Öğretmeni Fatma Ülker ve öğrencilerden bilgi aldı.

Çocuklarla bir süre de sohbet eden Çanakcıoğlu, "Öğrencilerimizin aldığı eğitimleri, yaptıkları çalışmaları, edindikleri kazanımları gördükçe geleceğe dair ümidimiz artıyor. Ümidimizin en büyük vesile kaynağı öğrencilerimiz, bu vesileyle bu uzak mahallemizde aktif çalışmalar yapan öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. Kendisini özverili çalışmalarından dolayı ve öğrencilerimizi bu şekilde yetiştirdiği için tebrik ediyorum. Umarım öğrencilerimiz gelecekte hedefledikleri yerlere gelirler devletimize, milletimize faydalı olurlar." dedi.

Gezici, Sarıhacı Mahallesinin ilçe merkezine en uzak mahalle olduğunu ifade ederek, "Sarıhacı çok uzak olmasına rağmen Fatma öğretmenimizin yaptığı eğitim öğretim noktasındaki çalışmalarla merkezden hiç farkı kalmamış. Çocuklarımızın aldığı eğitimlerle bu kadar küçük yaşta bu kadar güzel sonuçlar karşımıza koyması bizi son derece gururlandırdı." diye konuştu.