Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde "25. Yıl" etkinliği düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi tarafından 25. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde "25. Yıl" etkinliği düzenlendi
17 Haziran 2022 - 16:40

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi tarafından 25. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

ERÜ'den yapılan açıklamaya göre, fakülte konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci, Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Veteriner Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Nejat Aydın ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Dekanı İnci, Veteriner Fakültesi'nin 25. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Fakülte hakkında bilgiler veren İnci, "Erciyes Üniversitesi'nin bütün birimleriyle topyekün çok hızlı gelişmesine paralel olarak Veteriner Fakültesi de yüksek gelişme hızına ulaşmayı başarmıştır. Fakültemizde her anabilim dalının bağımsız hem öğrenci uygulama ve hem de araştırma laboratuvarı vardır. Bu laboratuvarlar en son gelişmiş teknoloji ile donatılmıştır. İleri teknolojik donanımlar, simülasyon ve dijitalleşme, animasyon imkan ve kabiliyetine sahip laboratuvarlarımızda bilimsel araştırma ve kanıta dayalı ve ilk gün becerilerine odaklı ileri yüksek eğitim-öğretim yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Rektör Çalış da Veteriner Fakültesi'nin ileri teknolojik ve donanımlı bir fakülte olduğuna dikkatİ çekti.

Çalış, şunları kaydetti:

"Erciyes Üniversitesi 44 yıllık mazisi ile köklü ve gelenekleri olan bir üniversite. Üniversitemiz, araştırma üniversiteleri arasında sekizinci sırada yer alan üniversite. Tabiki hedefimiz ilk beşte yer almak. Bunun için de gayret ediyoruz. Erciyes Üniversitesi olarak geçen yıl YÖK tarafından 5 yıl tam akredite olan bir üniversiteyiz. Bunun ile de ne kadar gurur duysak azdır."

Veteriner Fakültesi Kurucu Dekanı Aydın fakültenin kuruluşu hakkında bilgiler verdi.

Etkinlik, ERAGEM Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli'nin "TURKOVAC Aşı Çalışmaları" konulu konferansının ardından plaket takdimi ile sona erdi.