Enerya Enerji'nin abone sayısı 1,6 milyonu aştı

Enerya Enerji, 2021'de faaliyet gösterdiği 10 şehirde yaklaşık 170 bin yeni haneye hizmet vermeye başladı.Şirketten yapılan açıklamaya göre...

17 Ocak 2022 - 14:20
Enerya Enerji, 2021'de faaliyet gösterdiği 10 şehirde yaklaşık 170 bin yeni haneye hizmet vermeye başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni yatırımlarla abone sayısını 1 milyon 600 binden fazla aboneye çıkaran Enerya Enerji, yıllık 4 milyar metreküp doğal gaz hacmi ve 16 bin kilometre şebeke uzunluğu ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Enerya Enerji, doğal gaz dağıtım ağını daha da genişleterek 1673 kilometrelik yeni doğal gaz hattı ile birçok ilçeye doğal gazın ulaştırılmasını sağladı.

Faaliyet gösterdiği 10 şehirde 170 bin yeni aboneye hizmet vermeye başlayan şirket, Antalya'da Korkuteli, Aydın'da Kuyucak, Erzincan'da Kemah, Nevşehir'de Göreme ilçesini doğal gazla buluşturdu.

Ahlatcı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Enerya Enerji, 2022'de de doğal gaz dağıtım ağını büyütmeye devam edecek.

- "Doğal gaza geçişi kolaylaştırmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ahlatcı Holding Genel Müdürü Kasım Kahraman Enerya'da var olan şebeke ağlarını genişletirken inovatif ve teknolojik gelişmelere odaklandıklarını belirterek, "İş süreçlerimizi müşterilerimizin memnuniyetini merkeze alarak yönetiyoruz. Doğal gaza geçişi kolaylaştırmak için birbirinden özel fırsatlar sunmayı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz dönemde hayata geçirdiğimiz, bağlantı bedeline 10 taksit, kombi çekilişi, zincir marketlerde geçerli hediye çeki kampanyası gibi farklı uygulamalarla faaliyet gösterdiğimiz illerdeki abonelerimizi doğal gaz konforuyla buluşturduk. Ayrıca, 'Çalınmadık Kapı Kalmayacak' projesi ile de 185 bin kapı çaldık." ifadelerini kullandı.