eLogo'dan şirketlere e-Belge geçişlerinde fırsat

eLogo, 1 Temmuz 2022 itibarıyla e Fatura, e Arşiv Fatura ve e İrsaliye’ye geçecek yeni mükellefleri 27 Haziran’da sona erecek olan yüzde 40'a varan indirim fırsatıyla karşılıyor

17 Haziran 2022 - 18:50
Dijital dönüşüm çözüm ortağı eLogo, ilk kez e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamasına geçecek şirketlere ürünlerinde yüzde 40’a varan indirim fırsatı sunuyor.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye gibi e-Belge ürünlerinin zorunluluk kapsamıyla ilgili değişiklikleri içeren Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği 22 Ocak'ta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni tebliğ ile e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye belge türleri başta olmak üzere elektronik belge kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamalarına geçme zorunluluğu için belirlenen ciro limitleri düşürülürken, sektörel bazda yeni iş grupları da kapsama dahil ediliyor. Tebliğ ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye zorunluluğu getirilen işletmelerin 1 Temmuz’a kadar geçişlerini tamamlaması gerekiyor.

- eLogo ürünleriyle hem bütçeden hem zamandan tasarruf

eLogo, işletmelerin dönüşüm sürecinde e-Belge sistemlerine hızlı ve kolayca uyum sağlayabilmeleri için tüm ERP ve yazılımlarla uyumlu ürünleriyle etkin hizmetler sunuyor. eLogo, 1 Temmuz 2022 itibarıyla e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye’ye geçecek yeni mükellefleri 27 Haziran’da sona erecek olan yüzde 40'a varan indirim fırsatıyla karşılıyor.

İlk kez eLogo’ya gelenler, tüm ERP ve yazılımlarla uyumlu e-Belge ürünlerinde avantajlı tekliflerle hem bütçeden hem de zamandan tasarruf ediyor. Sektöründe öncü firmaların tercihi eLogo, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye çözümleriyle işletmeleri dijitalleştirmeye devam ediyor.

- “Finansal süreçlerde e-dönüşüm daha da ivme kazanacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen eLogo Genel Müdürü Başak Kural, yeni tebliğe uyum süreci ve eLogo’nun yüzde 40’a varan indirim kampanyasıyla ilgili şunları kaydetti:

“Tebliğ ile farklı sektörlerden birçok firmanın 1 Temmuz’a kadar e-Fatura’ya geçmesi zorunlu hale geldi. Bu düzenleme finansal süreçlerde e-dönüşümün daha da ivme kazanması ve yeni bir dönemin başlaması anlamına geliyor. Bu süreçte ilk kez e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye uygulamasına geçecek işletmelerin akıllarında bazı soru işaretleri olabilir. Biz sektörün lideri olarak çeşitli ölçeklerdeki işletmelerin tebliğe uyum sürecinde ihtiyaç duydukları desteği sunuyoruz. Logo Yazılım güvencesiyle birlikte sürekli gelişen ve yenilenen alt yapımızla işletmelerin her zaman yanında oluyoruz. eLogo olarak şirketlerin ihtiyacına yönelik terzi işi çözümler sunarken geniş ürün gamımızla birlikte tecrübemizi paylaşıyoruz. 1 Temmuz öncesi sunduğumuz yüzde 40’a varan indirim kampanyasıyla, ilk kez eLogo’ya gelecek yeni mükellefler için e-dönüşüm sürecini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı hedefliyoruz.”