DSP Genel Başkanı Aksakal'dan, Öğretmenler Günü mesajı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Aksakal, mesajında, milli ve manevi önderlerin yol...

23 Kasım 2021 - 16:15
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksakal, mesajında, milli ve manevi önderlerin yol göstericiliğine, onların veciz sözlerle işaret ettiği hususlara tartışmasız riayetin, Türk milletinin en önemli hasletlerinin başında geldiğini belirtti.

Kur'an-ı Kerim'deki "Oku" ayetinin, Hazreti Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" anlayışının, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki toplumu gerçek bir ulus haline getirirler" sözünün tam olarak bu hasletlerin karşılığını oluşturduğunu aktaran Aksakal, şunları kaydetti:

"Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, teröre ve pandemiye kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yad ederken, insan üstü bir çaba ve mesleki inançla tüm zorlukları göğüsleyerek evlatlarımıza gelecek kurgulayan öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum."