Cemal Enginyurt: Kayseri Şeker'de FETÖ'cüleri koruyan kim?

Kayseri Şeker Fabrikası Ankara siyaset gündemine oturdu. Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürünün FETÖ'den ceza alması ve ardından Fabrika yönetiminden "ilişiği kesildi" açıklaması yapılması sonrasında tartışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Cemal Enginyurt: Kayseri Şeker'de FETÖ'cüleri koruyan kim?
25 Nisan 2021 - 12:55
Demokrat Parti (DP) Milletvekili Cemal Enginyurt, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü O.C’nin, FETÖ davasında yargılanıp, 6 yıl 3 ay hapis cezası almasının ardından yaşanan tartışmalarla ilgili dikkat çeken ve Kayseri siyasetini hareketlendirecek ifadeler kullandı.

FETÖ'CÜLERİ KİM KOLLUYOR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ı da sosyal medya üzerinden etiketleyen ve sorularını yönelten Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, tepkisinde şu ifadeleri kullandı;

"Kayseri Şeker Fabrikasında başka FETÖ'cü yönetici var mı?

Öyle ya! Genel Müdürü FETÖcü olan yerde, başka yönetici var mı merak ediyorum.

Sayın Mustafa Elitaş, bu fabrika yöneticilerini tanıyor musunuz?

Sayın Süleyman Soylu, bu fabrika yöneticileri araştırıldı mı?

Fetöcü hainler görev başında. FETÖ üyeliğinden ceza alan Osman Canitez Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü olarak çalışıyor.

SPK, Kaymakam, Askeriye ve diğer kurumlarda hala güçlü olan bu hainleri kim koruyor? Berat ve takipsizlik alanları göreve iade etme. Fetöcüleri kolla," dedi.