Büyükşehirden ulaşımda "park et-vale" uygulaması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, Kaleönü otopark alanında 'park et vale uygulaması' hizmeti başlattı.Belediyeden yapılan yazılı...

07 Eylül 2021 - 13:20
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, Kaleönü otopark alanında 'park et-vale uygulaması' hizmeti başlattı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye ulaşım ve trafik alanında projelerini çeşitlendiriyor.

Bu kapsamda şehrin en işlek caddelerinde aracını park eden vatandaşlara vale hizmeti başlatılarak, bu alanda hayatın kolaylaştırılmasına katkı sağlanıyor.

Kentteki en yoğun otopark alanı olan Kaleönü'nde başlayan ve diğer otopark alanlarında da yapılması planlanan uygulama ile aracını park etmek ve işlerini halletmek isteyen vatandaşların gerek zamandan tasarruf etmesine gerekse otopark arama telaşından kurtaran vale hizmeti, Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından verilmeye başlandı.

Uygulama ile aracını park etmek isteyen vatandaşların boş yer aramak için dolaşmasının önüne geçiliyor. Bu sayede vale uygulaması, araçların fazladan yakıt yakması ve israfın önlenmesi, fazladan egzoz gazı salınmasının da önüne geçilmesi açısından çevreci bir uygulama olarak hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediyesi otopark görevlileri tarafından park edilecek araç, salgın süreci kapsamında eldiven ve maske ile kontrol edilerek sürücüden Kaleönü Vale Noktası'ndan teslim alınırken, Bedesten Katlı Otoparkı'na park ediliyor.

Araç, plaka ve sürücü iletişim bilgileri ile sisteme kayıt gerçekleştirilerek, verilen telefon numarasına link ve şifre gönderiliyor.

Araç teslim alınmak istendiğinde, cep telefonuna gelen linke tıklayıp, aracı ne zaman almak istediğine dair not bırakılabiliyor.

Vale hizmeti 10.00 ile 19.30 saatleri arasında kullanılabiliyor. Aracın 19.30'dan sonra otoparkta kalmaya devam etmesi halinde, aynı gün 21.00'e kadar ya da ertesi gün 07.00 - 21.00 saatlerinde Bedesten Otoparkı'ndan, cep telefonuna gelen şifrenin otopark görevlisine gösterilmesi ile araç teslim alınabiliyor.