Beypazarı'ndan sel bölgesine yardım tırı gönderildi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde, Sinop'ta yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için toplanan yardım malzemeleri tırla bölgeye...

Beypazarı'ndan sel bölgesine yardım tırı gönderildi
23 Ağustos 2021 - 19:20
Ankara'nın Beypazarı ilçesinde, Sinop'ta yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için toplanan yardım malzemeleri tırla bölgeye gönderildi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, böylesi zamanlarda yaraların hep birlikte sarılması ve kenetlenilmesi gerektiğini söyledi.

Daha önce Muğla'nın ilçelerindeki yangın söndürme çalışmalarına, Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerle destek verdiklerini belirten Kaplan, şöyle konuştu:

"Ülkemizin neresinde yaşanırsa yaşansın tüm acılarımız ortaktır. Bu kapsamda Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede yardım ihtiyacının artmasından dolayı selden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırladığımız ve içerisinde kuru gıda, bakliyat, temizlik ve hijyen malzemeleri bulunan yardım tırımız yola çıktı."

Hep birlikte yaralarımızı sarmak için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Kaplan, "Yardımsever vatandaşlarımıza katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle ülkemiz genelinde meydana gelen yangınlar ve sellerde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum." dedi.