Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri 5'inci kez sahiplerini buldu

Kibar Holding İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Şennur Kuru: "Ödül alan ekiplerin, bilgi ve deneyimlerini grup şirketlerinde yaygınlaştırmasını ve tüm çalışanlarımıza ilham vermesini umuyoruz"

18 Ekim 2021 - 17:00
Kibar Grubu tarafından "Her başarılı proje, önce bir fikir damlasıyla başlar ve dalgalar halinde yayılır" sloganıyla gerçekleştirilen Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri, 5'inci yılında yine yenilikçi fikirlere sahne oldu.

Kibar Holding'den yapılan açıklamaya göre, dijital platform üzerinde düzenlenen ödül töreni, Kibar Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kibar, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kibar ve Kibar Holding Üst Yöneticisi (CEO) Haluk Kayabaşı’nın katılımıyla gerçekleşti.

"Verimlilik ile Değer Katanlar", "Müşteride Fark Yaratanlar", "İnovasyon ile Geleceğe Yön Verenler" ve "Dijitalleşenler" olmak üzere 4 ana kategoride 36 projenin yarıştığı organizasyonda, Assan Hanil ve Assan Panel 2 farklı kategoride birincilik ödülü alırken, Assan Alüminyum ve Posco Assan şirketleri de ödül olan diğer grup şirketleri oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kibar Holding İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Şennur Kuru, Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri ile Kibar Grubu'nda birbirinden öğrenme kültürünü ve gelişimin sürdürülebilirliğini desteklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Bu yıl çalışma arkadaşlarımızdan gelen yenilikçi ve fark oluşturan önerilerle Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri'nde 36 proje yarıştı. Farklı bakış açıları sunan, yenilikçi, öğretici ve bir o kadar da üretici projeleri yarışmada görme fırsatı bulduk. Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri'ni 5'inci kez gerçekleştirmek grubumuz için ayrıca mutluluk ve gurur verici. Ödül alan ekiplerin, bilgi ve deneyimlerini grup şirketlerinde yaygınlaştırmasını ve tüm çalışanlarımıza ilham vermesini umuyoruz."

Verilen bilgiye göre, hem saha hem de ofis çalışanlarının katıldığı Asım Kibar Mavi Damla Ödülleri'nde grup şirketleri tarafından seçilen 36 proje yarıştı.

5-12 Ağustos'ta ön değerlendirme süreci ile başlayan yarışmada projeler, öncelikle şirketlerdeki kategori sorumlularından oluşan komitelerde teknik değerlendirmeden geçti.

Yarışma 14-15 Eylül'de jüri sunumları ile devam etti ve üst yönetimden oluşan jüri ekibinin değerlendirmesi sonucu kategori birincileri, ikincileri ve üçüncüleri belirlendi.