Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından "Şehrimin Kahramanı-Şehrimin Şehidi" kısa film yarışması

Bakanlığın düzenlediği 81 ilden 81 şehidin kahramanlıklarını anlatacak kısa filmlere yönelik yarışmaya üniversite öğrencileri katılabilecek

27 Şubat 2022 - 11:45
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca üniversite öğrencilerinin katılabileceği, 81 ilden 81 şehidin kahramanlıklarını anlatan kısa filmlere yönelik "Şehrimin Kahramanı-Şehrimin Şehidi" konulu yarışma düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanarak Türkiye'deki tüm üniversitelere, kütüphanelere ve ilgili kurumlara dağıtılan "81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları" kitabında yaşam hikayeleri yer alan şehitlerin yazdığı destanların filmlerle de anlatılması hedefleniyor.

Bu kapsamda, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünce "Şehrimin Kahramanı-Şehrimin Şehidi" başlığıyla üniversite öğrencilerine açık olacak kısa film yarışması düzenlenecek.

Yarışmaya başvurular 18 Mart'ta başlayacak ve 15 Temmuz'da sona erecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya bireysel veya grup olarak başvurulabilecek. Başvurular "https://www.kahramanlikdestanlari.aile.gov.tr" internet adresinden gerçekleştirilecek.

Aralarında "Kesişme/İyi ki Varsın Eren" filminin yönetmeni Özer Feyzioğlu ile "120" filminin müzik yapımcısı Ömer Özhan Eren'in de yer aldığı seçici kurulun değerlendirmesi sonucu birinciye 20 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye 10 bin lira ödül verilecek.

Birinci mansiyon ödülü 8 bin lira, ikinci mansiyon ödülü ise 5 bin lira olarak belirlendi.

Dereceye giren eserlerin 30 Ağustos'ta ilan edilmesi ve ödül töreninin 29 Ekim'de gerçekleştirilmesi planlanıyor.