1 yılda 1 milyon kişi Mobil'den Akbanklı oldu

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: "Yıl boyu süren kampanyalarımızın ve müşterileri odaklı mobil deneyimimizin yansıması olarak, Mayıs 2021'den itibaren, 1 milyon kişinin dijital kanallarımız üzerinden Akbanklı olduğunun müjdesini paylaşmak isterim"

17 Haziran 2022 - 12:10
Akbank, yıl boyunca devam eden kampanyalar ile Akbank Mobil’den müşteri edinimindeki payını yükselterek, son bir yılda 1 milyon müşteri kazanımı sağladı.

Akbank açıklamasına göre, banka, Mayıs 2021'de uçtan uca dijitalleşen müşteri olma hizmetiyle birlikte yeni kazandığı müşterilerinin 3’te birini Mobil’den Akbanklı yapıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, geçen yıl mayıs ayında bankacılıkta uzaktan müşteri olma döneminin başlamasıyla, Mobil’den Akbanklı olma deneyiminin kolaylığı ve yıl boyu süren kampanyalarının da etkisi ile sektörde fark yarattıklarını ifade etti.

Yüce, Akbank olarak uçtan uça dijitalleşen müşteri olma hizmetleri hazırlarken, müşteri ihtiyaçlarını ve deneyim tasarımını odaklarına aldıklarını belirtti.

Müşteri olmak için Akbank Mobil‘i indirenlerin aynı süreçte vadesiz hesap, banka kartı, kredi ve kredi kartı başvurularını da anında yapabildiğini aktaran Yüce, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Pek çok temel bankacılık ürününe de aynı anda sahip olup birçok avantajdan faydalanabiliyorlar. Bu da bizleri sektörden ayrıştıran bir unsur oldu. Yeni müşteri kazanımımızda dijital kanalların payı, lansmandan haziran ayına kadar önemli artış gösterdi. Yıl boyu süren kampanyalarımızın ve müşterileri odaklı mobil deneyimimizin yansıması olarak, Mayıs 2021'den itibaren, 1 milyon kişinin dijital kanallarımız üzerinden Akbanklı olduğunun müjdesini paylaşmak isterim.

Özellikle gençler ve genç profesyonellerin bu hizmete ilgisi yoğun. Mobil’den Akbanklı olan 5 müşterimizin 4'ünün 35 yaş altı olması heyecan verici. Dijital kullanım yatkınlığı yüksek olan genç müşteri profilimizin finansal işlem adetlerini incelediğimizde mobil kanalı yüzde 40 daha fazla kullanması dikkat çekiyor."

- "Dönemsel olarak müşterilerimiz için avantajlı kampanyalarımıza devam edeceğiz"

Burcu Civelek Yüce, Mobil’den Akbanklı olan müşterilerin, 1 yıl boyunca EFT/Havale, limit üstü para çekme, ortak ATM, yurtdışı ATM ücretsizlikleri gibi birçok avantajdan faydalandığını belirtti.

2021 yılının sonunda başladıkları ve 2022 yılından da devam ettikleri yüzde 0,99 ve yüzde 0 faizli kredi kampanyaların da yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Yüce, dönemsel olarak müşterileri için avantajlı kampanyalara devam edeceklerini kaydetti.

Yüce, kampanyalarda mevcut müşterileri de unutmadıklarını vurgulayarak, "Akbanklılar 'Davet Et Kazan' kampanyamızla kendilerine özel davet kodlarıyla Mobil’den Akbanklı yaptıkları her tanıdığı için 250 TL, toplam 1.000 TL’ye varan chip-para kazanma fırsatından yararlanıyor. Yakın zamanda tanıttığımız, yoğun ilgi gören 'Kazanan Akbanklı' kampanyamız ile maaşını ya da düzenli gelirini Akbank’a getiren müşterilerimiz için de 1.500 TL’ye varan chip-para promosyonu ile ek faydalar sunmaya başladık. Kampanyalarımızdan yararlanmak için şubelerimize gelmeden Akbanklı olmak isteyenler, Akbank Mobil’i indirerek tek bir oturumda müşterimiz olabiliyor." ifadelerini kullandı.